ZAPOWIEDZI

O matko! Umrę...

"O MATKO! UMRĘ..."
REŻYSER: Xavier Seron

SCENARIUSZ: Xavier Seron
PRODUCENCI: Olivier Dubois, Bernard De Dessus Les Moustier,
Francois Cognard, Tobina Joppen
OPERATOR: Olivier Boonjing
MONTAŻ: Julie Nass
Produkcja: Belgia, Francja 2016
Czas : 90 min
Gatunek: czarna komedia

FESTIWALE

MFF PALM SPRINGS 2016- BEST OF FEST SELECTION
MFF PALM SPRONGS 2016- NAGRODA NEW VOICES/NEW VISION
MFF FRANKOFOŃSKICH W NAMURZE- PRIX CINEVOX DLA DŁUGIEGO METRAŻU

To film dla tych, którzy kochają koty, wino musujące i czarne myśli!

To niebanalna czarno-biała komedia w reżyserii Xaviera Serona. Debiut twórcy został doceniony na wielu festiwalach filmowych. Jest laureatem nagrody New Voices/New Vision na Festiwalu Filmowym w Palm Springs, a także głównym konkurentem w programie 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie.

37- letni hipochondryk Michel jest niespełnionym aktorem, którego życie zmierza donikąd. Pracuje w sklepie z AGD ze swoim jedynym przyjacielem, Derekiem.

W wolnym czasie życie Michela toczy się wokół dwóch silnych kobiet. Jego matki Monique, która wykorzystując swoją chorobę, manipuluje synem. Oraz jego dziewczyny Aurelie, dziwacznej malarki, która pragnie sławy i uznania.

Każda z nich chce zawładnąć życiem Michela, który sam próbuje walczyć ze swoimi chorymi lękami…

Wierzy albowiem, że od matki wraz z życiem otrzymał też śmierć, a nawet raka. Jego chimeryczne zachowanie wkręca go w coraz bardziej w paranoidalną rzeczywistość.

Przeplot symboli religijnych, strachu przed śmiercią, czarnego humoru z żywą muzyką barokową, prowadzi do niejednoznacznej percepcji filmu.

To odważne i nieszablonowe podejście do odwiecznych tematów oraz ciekawe stylistyczne wybory sprawiają, że widz staje się zwolennikiem tego obrazu i zaśmiewa się w głos.