Krótka animacja "Mirrors" w kinach wraz z "Kalifornią"

Mirrors

21 kwietnia wraz z brazylijskim filmem "Kalifornia" reż. Marina Person do kin wejdzie krótkometrażowa animacja "Mirrors" reż. Zofia Lubińska i Mai Bui Ngoc. Film otrzymał Frapę Spectatora, nagrodę przyznaną podczas Festiwalu Filmów Frapujacych FRAPA w 2016 roku. Animacja była również pokazywana m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty,Solanin Film Festiwal Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Otrzymała również wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts.

„Mirrors” reż. Zofia Lubińska i Mai Bui Ngoc

To film animowany, wykonany techniką lalkową. Miasto płacze. Zamieszkują je ludzie zapatrzeni we własne odbicia. Lustra zastąpiły im dłonie. Nie zupełnie przypadkiem, lustra jednej z osób się tłuką. Budzi się i powoli zaczyna odkrywać otaczającą ją rzeczywistość. Wyrusza w towarzystwie psa, by wśród wąskich uliczek, odnaleźć człowieka, który ją zauważy.

TWÓRCZYNIE

Zofia Lubińska

Ur. w 1984 r. w Warszawie. Artystka, scenografka filmowa i teatralna. Absolwentka, a obecnie asystentka na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała (ale nie ukończyła) również w PWSFTviT w Łodzi i w AFiT w Warszawie. Pracowała nad scenografią do filmów fabularnych, dokumentalnych, teledysków, krótkich metraży, a także spektakli teatru lalkowego.

Mai Bui Ngoc

Ur. w 1981 r. w Warszawie. Magister inżynier architekt, reżyserka, autorka zdjęć. Skończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, a także Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie. Pracowała jako architekt we Francji, Irlandii, a także w Polsce w JEMS Architekci. Obecnie związana z biurem architektonicznym Bui-Pędowska. Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień w dziedzinie architektury. Jest współzałożycielką duetu „Siostry Bui”.