Kasia Smutniak honorowym gościem Cinema Italia Oggi

Kasia Smutniak honorowym gościem Cinema Italia Oggi.

Spectator jest dystrybutorem filmu „Made in Italy” z Kasią Smutniak i Stefano Accorsi w rolach głównych. Pierwszy raz w Polsce, film będzie można oglądać, podczas Cinema Italia Oggi. Gościem honorowym inauguracyjnego wieczoru w Kinie Muranów będzie KASIA SMUTNIAK. „Made in Italy” w reż. Luciano Ligabue wejdzie do kin 25 maja

W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć również film „Żona czy mąż?” w reż. Simone Godano, który przyjedzie do Polski i spotka się z widzami w Kinie Muranów.

Cinema Italia Oggi to doroczne spotkanie z najlepszymi filmami kinematografii włoskiej, organizowane wspólnie z Instytutem Włoskim w Warszawie oraz Cinecittà Luce, przy wsparciu Ambasady Włoch i konsulatów honorowych. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo poza Warszawą zagości jeszcze w siedmiu miastach w Polsce: Krakowie (Kino Pod Baranami), Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Poznaniu (Kino Zamek), Szczecinie (Kino Pionier), Łodzi (Kino Charlie), Gdyńskim Centrum Filmowym oraz Katowicach (Kino Rialto).

"Made in Italy"  to historia o miłości i nienawiści widziana oczami Riko, zwykłego faceta, który jest alter ego reżysera – Luciano Ligrabue. On również fascynował się muzyką, ale zrezygnował z tej pasji na rzecz filmu. Riko pracuje w fabryce przetwarzającej mięso, podobnie jak jego ojciec. Częściej widzi zwierzęta  niż ludzi, a życia nie ułatwia mu skomplikowana relacja z Sarą. Zresztą Riko i tak ma szczęście: większość jego kolegów straciła pracę po pięćdziesiątce i w ogóle nie ma źródła utrzymania.

Czas wolny spędza z przyjaciółmi, między innymi z Carnevale, ale nie pomaga mu to ukoić duszy skołatanej kryzysami egzystencjalnymi. Pewnego dnia grupa przyjaciół postanawia pojechać do Rzymu, gdzie bierze udział w protestach ulicznych. Riko zostaje ranny w głowę, co powoduje, że chce zmienić swoje życie: zaczyna rozmawiać z żoną, a w pracy dopominać się o swoje.

Film „Żona czy mąż?” w reż. Simone Godano miał premierę 16 lutego 2018 r. To niebanalna komedia romantyczna z Kasią Smutniak w roli głównej. Film iskrzy się od dowcipów, ale nie ucieka od poważniejszych refleksji na temat istoty związków. W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Szczegółowy program znajduje się na stronie Kina Muranów: www.kinomuranow.pl