EFEKT DOMINA zwycięzcą 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Efekt domina, Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

 „Efekt domina” pełnometrażowy dokument w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego zdobył trzy nagrody na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Otrzymał nagrodę ZŁOTY RÓG w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym, nagrodę ZŁOTY LAJKONIK w Konkursie Polskim oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Film wejdzie do polskich kin 26 września.

Nagrodę ZŁOTY RÓG w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym za przejmującą opowieść o tym, jak trudna bywa historia. Zarówno Abchazji, jak i miłości” przyznało Jury w składzie: Wojciech Staroń  – przewodniczący (Polska), Marc Isaacs (Wielka Brytania), Krzysztof Kwiatkowski (Polska), Pau Montagud (Meksyk) i Marat Sargsyan (Litwa). 

„Efekt domina” został również nagrodzony za najlepsze zdjęcia Nagrodą Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, ufundowaną przez Chimney Pot. Jury doceniło film: Za spójne, pełne trafnych obserwacji, ale i melancholii zdjęcia, które oddają tragizm życia w świecie naznaczonym niezabliźnioną raną przeszłości.”

Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski zdobyli ponadto za film „Efekt domina” ZŁOTEGO LAJKONIKA, nagrodę główną w konkursie polskim, przyznaną przez Jury w składzie: Jerzy Śladkowski – przewodniczący, Filip Dzierżawski, Piotr Lenar, Irena Strzałkowska i Zbigniew Żmudzki.